Moodboard – czym jest, czyli o tym jak łączyć wnętrzarskie inspiracje

utworzone przez | kw. 22, 2022 | Blog

Choć wielu z nas z utęsknieniem czeka na odebranie kluczy do własnego mieszkania, samodzielne aranżowanie przestrzeni często okazuje się dość frustrującym zajęciem. Umówmy się: przeglądanie pięknie urządzonych wnętrz na Instagramie i zapisywanie inspiracji na Pintereście jest łatwe, ale w praktyce nasza wymarzona stylizacja często jest trudna do realizacji i niewyobrażalnie droga. Niekończące się wycieczki do lokalnych sklepów meblowych też nie zawsze zdają egzamin: często okazuje się, że wybrane przez nas elementy razem nie wyglądają już tak efektownie.

Rozwiązaniem tego problemu jest moodboard, który pomoże Ci zwizualizować nawet najbardziej mgliste projekty i pracować tylko na tym, co masz w zasięgu ręki!

Co to jest moodboard?

Zacznijmy od podstaw: Moodboard to tablica inspiracji, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wzrokowcom (ale nie tylko!). Wizualizacja znacznie ułatwia urządzanie wnętrz, pozwala bowiem sprecyzować swoje oczekiwania i osiągać efekty zbieżne z naszymi początkowymi założeniami. Tablica inspiracji do urządzania wnętrz może mieć formę fizyczną lub elektroniczną; postać płaskiej planszy, a także przestrzennego kolażu, dzięki któremu będziesz mógł dopasowywać nie tylko wzory i kolory, ale także faktury!

Moodboard – urządź się po swojemu!

Chcesz sprawdzić, jak razem będą się prezentować wszystkie Twoje wnętrzarskie inspiracje? Nie musisz zdawać się wyłącznie na swoją wyobraźnię: Pełna Chata to nie tylko salon meblowy, ale także multishowroom, który wynosi urządzanie wnętrz na zupełnie inny poziom!

Moodboard pokaże Ci, jak Twoje inspiracje będą wyglądały w rzeczywistości. Bazujemy na profesjonalnych programach graficznych oraz autentycznych materiałach, które łączymy w przestrzenny kolaż. Mamy do dyspozycji różnorodne próbki tkanin, farb i surowców. Tworzymy kompleksowe projekty, które nie ograniczają wyłącznie do zestawienia ze sobą mebli: u nas zwizualizujesz wszystkie elementy mieszkania: podłogi, lampy, tynki, tapety, lustra i inne detale dekoracyjne, z uwzględnieniem kolorów, kształtów i faktur.

Pokażemy Ci, jak wybrane przez Ciebie meble i akcesoria wyglądają w poszczególnych wariantach i pomożemy Ci wybrać ten najlepszy!

Inne wpisy z tej kategorii

Mieszkanie na wynajem – top 5 niezbędnych elementów

Na przestrzeni ostatniej dekady znacznie zmieniliśmy sposób podróżowania i korzystania z rozmaitych usług. Zamiast taksówki chętniej korzystamy z ofert prywatnych kierowców, a pobyt w wygodnym hotelu zamieniamy na przytulnie urządzone mieszkanie. Nowy model...

czytaj dalej

Murale – dlaczego wszyscy je tak kochamy

Wszyscy pamiętamy, jaką furorę robiły tapety w latach 90. Ten praktyczny i estetyczny sposób na dekorację ścian doceniany był nie tylko ze względu na niską cenę, ale także łatwą aplikację, pozwalającą ukryć wszelkie nierówności i niedoskonałości powierzchni. Kilka...

czytaj dalej