Murale – dlaczego wszyscy je tak kochamy

utworzone przez | kwi 22, 2022 | Blog

Produkty

Wszyscy pamiętamy, jaką furorę robiły tapety w latach 90. Ten praktyczny i estetyczny sposób na dekorację ścian doceniany był nie tylko ze względu na niską cenę, ale także łatwą aplikację, pozwalającą ukryć wszelkie nierówności i niedoskonałości powierzchni. Kilka dekad później tapety w domach i mieszkaniach powracają, ale w zupełnie nowym stylu!

Murale zamiast tradycyjnej tapety

Murale w mieszkaniu to stosunkowo młody trend, który w pewien sposób nawiązuje do mody na tapety, ale daje dużo bardziej spektakularny efekt. Dowiedz się, dlaczego warto zainteresować się tym sposobem wykończenia ścian Twojego domu!

Murale – w domu, w mieszkaniu i w firmie

  • Uniwersalność

Jedną z największych zalet murali jest ich uniwersalność. Rozwiązanie to sprawdzi się do każdego rodzaju wnętrz: zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i w przestrzeni służbowej. Idealne do pokoju dziecięcego, salonu, jadalni, gabinetu, a nawet… łazienki!

  • Różnorodność

Kiedyś na ścianach polskich mieszkań widniały zazwyczaj rajskie pejzaże, które nie zawsze dobrze się komponowały z resztą przestrzeni. Dzisiejsze fototapety mogą przedstawiać dowolny motyw: ulubione dzieło malarskie, plakat filmowy, sztukę abstrakcyjną, wzór etniczny lub retro. To nie tylko rozmaite wzory, ale także faktury!

  • Trwałość

Fototapety projektowane są z myślą o długofalowym użytkowaniu. Do ich tworzenia wykorzystywane są wysokiej jakości materiały, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i promieniowanie słoneczne. To świetna alternatywa dla farby ściennej, która łatwo się brudzi i szybko traci świeżość.

  • Łatwy montaż i demontaż

Na dekorację ścian w domu najlepiej jest umówić się z profesjonalną firmą, która ma doświadczenie w realizacji tego typu zleceń. Dużym plusem tej metody jest jednak jej “nieinwazyjność” – dekorację można równie łatwo zamontować, jak i zdemontować, w dowolnym momencie zmieniając wzór na inny.

  • Możliwość personalizacji

Najlepsze zostawiliśmy na koniec: możesz sam(a) zaprojektować wzór muralu! Dzięki temu masz pewność, że dekoracja Twojego domu jest niepowtarzalna i wyraża Twoją osobowość 🙂

Inne wpisy z tej kategorii

Styl modernistyczny we wnętrzach: jak to zrobić?

Styl modernistyczny we wnętrzach: jak to zrobić?

    Silny pragmatyzm i oszczędność formy – tak w skrócie można by opisać założenia nurtu, który narodził się w sztuce w latach 20. ubiegłego wieku. Początkowo styl ten dotyczył głównie architektury – to za jego sprawą możemy dziś podziwiać w Polsce takie...

czytaj dalej
Nowe trendy wnętrzarskie: Japandi i Wabi – Sabi

Nowe trendy wnętrzarskie: Japandi i Wabi – Sabi

W świecie wnętrzarskich inspiracji pojawiają się nowe trendy, które podbijają serca miłośników designu i estetyki. Dwa z nich, które zdobywają coraz większą popularność, to Japandi i Wabi-Sabi. To nie tylko style aranżacji wnętrz, ale prawdziwe filozofie życiowe,...

czytaj dalej