Very Peri: Color of the Year 2022

utworzone przez | cze 30, 2022 | Blog

Produkty

To odcień, który towarzyszy nam od początku tego sezonu – okresu pełnego optymizmu i nadziei po trudnych wydarzeniach ostatnich kilkunastu miesięcy. Czym jest Very Peri z 2022 i co chodzi z kolorem roku, który niezmiennie inspiruje światowych projektantów mody, artystów, influencerów i twórców internetowych?

Kolor roku według Pantone – o co z tym chodzi?

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto właściwie ustala sezonowe trendy w modzie, designie i aranżacji wnętrz? Jedną z takich organizacji jest Instytut Pantone – amerykańskie przedsiębiorstwo, które zasłynęło dzięki opracowaniu własnej palety barw, która wkrótce stała się popularnym źródłem wiedzy o odcieniach pigmentów. Firma, która na początku parała się drukiem i reklamą, dziś jest światowym ekspertem w zakresie komunikacji marketingowej oraz systemu budowania spójnej identyfikacji wizualnej.

Kolor roku 2022

Trend na 2022 to ciekawy odcień fioletu, który w oficjalnym wzorniku znalazł się pod sygnaturą PANTONE 17-3938. Mieszanka chłodnych błękitów z odrobiną czerwono-fioletowych tonów ma symbolizować nową erę: powrót do życia, odwagę do działania, nowe perspektywy, szanse i możliwości. Very Peri jest ciekawym kontrastem dla zeszłorocznych (dwóch!) kolorów roku: Uspakajającej Szarości (Ultimate Grey) i Słonecznej Żółci (Illuminating). Tegoroczny wybór jest z pewnością dużo bardziej odważny i nietypowy.

Kolor Very Peri – gdzie można go wykorzystać?

Choć druga połowa 2022 roku już praktycznie za pasem, Very Peri od Pantone wciąż zachwyca swoją świeżością, intensywnością i charyzmą. Oryginalny odcień fioletu opanował nie tylko wybiegi modowe, ale także branżę kosmetyczną, design i kulturę. To barwa tak niestandardowa, że trudno przejść obok niej obojętnie. Gdzie na pewno możemy wykorzystać wybór Pantone 2022? W aranżacji wnętrz! To barwa, która świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych przestrzeniach, do których chcielibyśmy wprowadzić odrobinę kontrastu i mocniejszych akcentów. W odcieniu Very Peri możemy zamówić fotel, kanapę, podnóżek lub też mniejsze elementy wystroju – poduszki, ramki na zdjęcia czy dekoracje ścienne.

Inne wpisy z tej kategorii

Styl modernistyczny we wnętrzach: jak to zrobić?

Styl modernistyczny we wnętrzach: jak to zrobić?

    Silny pragmatyzm i oszczędność formy – tak w skrócie można by opisać założenia nurtu, który narodził się w sztuce w latach 20. ubiegłego wieku. Początkowo styl ten dotyczył głównie architektury – to za jego sprawą możemy dziś podziwiać w Polsce takie...

czytaj dalej
Nowe trendy wnętrzarskie: Japandi i Wabi – Sabi

Nowe trendy wnętrzarskie: Japandi i Wabi – Sabi

W świecie wnętrzarskich inspiracji pojawiają się nowe trendy, które podbijają serca miłośników designu i estetyki. Dwa z nich, które zdobywają coraz większą popularność, to Japandi i Wabi-Sabi. To nie tylko style aranżacji wnętrz, ale prawdziwe filozofie życiowe,...

czytaj dalej