Lustra

Lustra są nieodłącznym elementem wystroju wnętrz nie tylko ze względów użytkowych, ale również możliwości aranżacyjnych. Lustra odbijają światło, powiększają i upiększają przestrzeń. Lustra strategicznie rozmieszczone, skutecznie potrafią zmienić wygląd pomieszczenia, nadać mu głębi i perspektywy.

Lustra nadają się do każdego pomieszczenia, a odpowiednio dopasowane podkreślają zalety wnętrza. W salonie lustra zawieszone nad komodą lub stołem będą stanowiły dopełnienie stylizacji, a jednocześnie rozświetlą pokój. Walory użytkowe lustra w łazience są oczywiste, jednak dzięki rozmiarom tafli uzyskamy efekt powiększenia niewielkiego często pomieszczenia.

Przedpokój także wymaga okazałego lustra, powinniśmy mieć możliwość obejrzenia całej sylwetki i skontrolowania wyglądu przed wyjściem. Zaletą lustra w przedpokoju jest również możliwość optycznego poszerzenia lub podwyższenia wnętrza. Kilka luster różnej wielkości zawieszonych na ścianie może być bardzo dekoracyjnym dodatkiem.

Lustra będą również znakomitym uzupełnieniem wystroju w pokoju nastolatki, kolorowe ramy uatrakcyjnią pokój. W sypialni lustra mogą być idealnym elementem dekoracyjnym, rozjaśniając wnętrze i spełniając funkcję toaletki jednocześnie.

Produkty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 98

Wełniane dywany są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników ze względu na swoje właściwości, jednak ich cena jest wysoka. Luksusowe orientalne dywany często tkane są z wełny połączonej z jedwabiem bądź kaszmirem. Tańszą opcją są dywany z wiskozy lub sizalu, naturalnych włókien, które bardzo dobrze sprawdzają się w użytkowaniu.

Dywany z włókien syntetycznych mają swoich zwolenników ze względu na cenę, trwałość i duży wybór wzorów. Postęp techniczny umożliwia wytwarzanie kobierców z włókien niezwykle trwałych i odpornych. Nie wchłaniają zapachów, są odporne na zabrudzenia, bardzo długo pozostają w niezmienionym stanie. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie wzorów i kolorów o bardzo wysokiej jakości.

W aranżacji wnętrz dywany pełnią bardzo istotną rolę. Wykorzystujemy je jako element wystroju, użytkowo do ocieplenia podłogi, za pomocą dywanu możemy także wyznaczyć strefy w pomieszczeniu. Bardzo chętnie wybieramy dywany do pokoi dziecięcych, zapewniając mięciutkie podłoże do zabaw.

Kolorystyka i wzornictwo pozwala wybrać dywany w każdym stylu i do każdego wnętrza. Począwszy od jednokolorowych, miękkich dywanów typu SHAGGY, nowoczesnych wielobarwnych dzieł projektantów, aż po klasyczne i orientalne perskie, każdy znajdzie produkt odpowiadający oczekiwaniom.

Dywany mogą być inspirowane sztuką i architekturą, abstrakcyjne lub bardzo modne w skandynawskim stylu. Znani projektanci oferują kolekcje sygnowane własnym nazwiskiem, producenci korzystają z pomocy grafików i artystów.

Dzisiejsze dywany są często inspirowane naturą, dziełami sztuki czy pracami wielkich malarzy. Wybierając dywan do wnętrza, trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, ilość światła, a także ergonomię i sposób użytkowania. Zbyt duży dywan może przytłaczać i optycznie pomniejszyć pomieszczenie, zbyt mały nie spełni swoich funkcji, za kolorowy odwróci uwagę od reszty umeblowania. Jeżeli mamy małe dzieci, kota lub psa lepiej nie wybierać kosztownego, wełnianego dywanu, tu lepszy będzie łatwy w czyszczeniu dywan z włókien syntetycznych. W małych mieszkaniach sprawdzą się dywany w stonowanych barwach i wzorach, jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń.

Dywany mogą odmienić wnętrze, dodają nie tylko ciepła i przytulności, ale jako główny element wystroju mogą dodać charakteru i indywidualności. Oferta producentów zapewnia nie tylko wysoką jakość produktów, ale również oryginalne i ponadczasowe wzornictwo.